BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

May 2018

SunMonTueWedThuFriSat
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

PITANJA - RELIGIJA

Share

Nebojša

Broj komentara : 113
    Registration date : 2013-08-19

Re: PITANJA - RELIGIJA

Komentar  Nebojša on 7/5/2018, 19:02

Batret (citat):Pozdrav. Imam nekoliko pitanja, htio bih da vidim kakvo misljenje imaju i drugi ljudi.

Ja vjerujem da moze da se vidi veoma lako da nas je Bog stvorio i to je veoma ocigledno svako moze u to da se uvjeri, ali kad hriscani pricaju o bliskom odnosu sa Bogom, i da hriscani bi trebali da imaju blizak odnos sa Bogom ja prakticno barem iz licnog iskustva i iz raznih iskustava ljudi po internetu vidim da to ne izgleda bas tako. Ja vidim jednu veliku skrivenost, udaljenost, tisinu od Boga, pogotovo kad je u pitanju ljudska patnja. Zasto je Bog toliko udaljen, skriven od ljudi? Kako moze da se uklopi ova realnost sa Hriscanstvom?

Iskreno,
    Batret

Upravo je suprotno, čovek se skriva od Boga i udaljava i neće da priča sa Njim. Kada Adam nije poslušao Boga u Edenskom vrtu, sakrio se, a Bog ga je tražio i ''provocirao'' da se pokaje. Kada je Adam to odbio, Bog ga je izbacio iz Edena i Adam više nije mogao da ga vidi licem u lice. To će moći, kao i svi spaseni tek na Obnovljenoj zemlji. Neki su mogli i dok je Isus bio na zemlji, ali im to ništa nije pomoglo jer su ga mnogi videli i odbacili. Tako da fizička prisutnost Boga (čulna, telesna) ne mora ništa da garantuje. Zbog plana spasenja trenutno je Bog prisutan svojim Duhom, ali to mogu da vide samo oni koji duhovno gledaju, a ne telesno. Zašto?

Zato što je Bog Duh. Da li ti možeš da vidiš ili opipaš pravdu, ljubav, istinu itd. Ne možeš, a to je sve Bog tj. Njegov karakter. Ako imaš u sebi ljubav, pravednost, istinu, mir, radost itd. ti u stvari imaš Njegov Duh odnosno Njega. Ne mora On fizički da bude pored tebe, već Duhom u tebi. Sve to može da ima neki čovek pored tebe, a ti opet nećeš da ga voliš, a navodno voliš Boga koga nisi video. A čoveka koji ima Duha u sebi ne voliš, a on je fizički prisutan.

Treba samo razumeti ko je i kakav je Bog da bi shvatili da je On uvek sa nama, da nas poziva, ''kuca na vratima srca'', da i da hoćemo ne možemo da pobegnemo od Boga, jer je On svuda prisutan ( Psalam 139:7 i dalje) i da nas ne može ništa rastaviti od Njega (Rimljanima 8:35 i uopšte cela glava).

Bog je Duh.

Tako da ako hoćeš da Ga OTKRIJEŠ, otkrij u sebi ljubav, radost, pravdu, bezazlenost, mudrost itd. (Mi smo bogovi)

Ako hoćeš da Mu PRIĐEŠ, priđi ljubavi, istini, miru itd.

Ako hoćeš da Ga ČUJEŠ, čuj šta kaže šta je ljubav, istina, pravda, mudrost (zapisano u Bibliji, rečju, a reč je misao, a misao je duhovna, a Bog je Duh)

Ali duhove treba proveravati, sve ono što je u suprotnosti sa karakterom i osobinama Boga, nije Njegov Duh, već jedan od mnogobrojnih palih.

Pita

Broj komentara : 52
    Registration date : 2017-08-22

Komentar  Pita on 10/5/2018, 19:15

zdravo svima! treba mi savjet. prije nekoliko dana smo sasvim slucajno imali priliku da sjedimo sa nekoliko lica iz crkve, neki su "samo" tradicionalni hriscani a neki rade u crkvi. pitali su nas je li nam beba krstena i kad smo rekli da nije i da ce se krstiti kad bude prihvatio Isusa Hrista, poceli su sa pricom kako ga trebamo krstiti jer tako djeca dobiju andjela cuvara, itd...ja sam jos uvijek na starom zavjetu, jako sporo citam i u takvim situacijama cesto ne znamo sta da odgovorimo. pitala sam covjeka koji radi u crkvi zar u Bibliji ne pise da covjek mora prihvatiti Isusa da bi bio krsten i kako beba moze da prihvati Isusa kao spasitelja ako ne zna nista o tome. na to mi je odgovorio da je krstenje novorodjenje i da beba koja se krsti prihvata Isusa Hrista (?)...htjela sam da pitam za savjet kako u tim situacijama odgovoriti? vjerovatno ste svi procitali Bibliju cijelu i vjerovatno je citate svaki dan, zato mi treba savjet sta tacno reci, sta tacno pise? (jer imam jos dosta do tih pasusa)

PavleS
    Admin

Broj komentara : 3250
    Registration date : 2008-11-01

Komentar  PavleS on 10/5/2018, 20:30

Pita (citat):zdravo svima! treba mi savjet. prije nekoliko dana smo sasvim slucajno imali priliku da sjedimo sa nekoliko lica iz crkve, neki su "samo" tradicionalni hriscani a neki rade u crkvi. pitali su nas je li nam beba krstena i kad smo rekli da nije i da ce se krstiti kad bude prihvatio Isusa Hrista, poceli su sa pricom kako ga trebamo krstiti jer tako djeca dobiju andjela cuvara, itd...ja sam jos uvijek na starom zavjetu, jako sporo citam i u takvim situacijama cesto ne znamo sta da odgovorimo. pitala sam covjeka koji radi u crkvi zar u Bibliji ne pise da covjek mora prihvatiti Isusa da bi bio krsten i kako beba moze da prihvati Isusa kao spasitelja ako ne zna nista o tome. na to mi je odgovorio da je krstenje novorodjenje i da beba koja se krsti prihvata Isusa Hrista (?)...htjela sam da pitam za savjet kako u tim situacijama odgovoriti? vjerovatno ste svi procitali Bibliju cijelu i vjerovatno je citate svaki dan, zato mi treba savjet sta tacno reci, sta tacno pise? (jer imam jos dosta do tih pasusa)
    Pa iz takvog razgovora mogla si shvatiti da ti ljudi pričaju gluposti. Krštenju prethodi propovijedanje jevanđelja odnosno upoznavanje sa Božjim planom spasenja, izražavanje vjere u Spasitelja Isusa Hrista i pristanak kandidata na savezni odnos sa Bogom. Jasno je da to ne mogu biti mala djeca ni novorođenčad niti postoji u Novom savezu zabilježen neki primjer krštenja malog djeteta. Krštenje djeteta nema nikakvog efekta i zapravo je kontraproduktivno jer takve osobe kasnije kad sazru misle kako je to završena stvar i da nema potrebe za pokajanjem i obraćenjem. Štaviše, crkveno krštenje je paganski i okultni čin i učinak može biti sličan kao kad se djeca vode kod vračara i gatara.

Pita

Komentar  Pita on 11/5/2018, 08:02

Hvala vam puno na odgovoru! Jasno da pogresno pricaju na tu temu, to nam je odmah bilo jasno, nego cisto da znamo kako da ''objasnimo'' zasto necemo to raditi tako i kako je pravilno, kada dodjemo u situaciju da pricamo sa nekim (ko ima pogresan stav) kad je krstenje u pitanju. Znamo ukratko da objasnimo zasto ne bi trebala mala djeca da se krste, ali nismo dosli jos to tog dijela pa se bojim da ne kazemo pogresno pa vise stete nego koristi. Znam da je tesko uticati da se zapitaju, pa nekad ne znam je li pametno da precutimo skroz ili ipak da objasnimo kakvi su nasi stavovi pa ako opet razmisle i zapitaju se da li grijese...kako vi postupate u ovakvim situacijama? pokusate li da objasnite svima ili samo kada mislite da mozda ima poente pokusavati? Mozete li mi reci gdje se na nasim prostorima moze krstiti na pravilan nacin? hvala jos jednom.

PavleS
    Admin

Broj komentara : 3250
    Registration date : 2008-11-01

Komentar  PavleS on 11/5/2018, 09:55

Pita (citat):Hvala vam puno na odgovoru! Jasno da pogresno pricaju na tu temu, to nam je odmah bilo jasno, nego cisto da znamo kako da ''objasnimo'' zasto necemo to raditi tako i kako je pravilno, kada dodjemo u situaciju da pricamo sa nekim (ko ima pogresan stav) kad je krstenje u pitanju. Znamo ukratko da objasnimo zasto ne bi trebala mala djeca da se krste, ali nismo dosli jos to tog dijela pa se bojim da ne kazemo pogresno pa vise stete nego koristi. Znam da je tesko uticati da se zapitaju, pa nekad ne znam je li pametno da precutimo skroz ili ipak da objasnimo kakvi su nasi stavovi pa ako opet razmisle i zapitaju se da li grijese...kako vi postupate u ovakvim situacijama? pokusate li da objasnite svima ili samo kada mislite da mozda ima poente pokusavati? Mozete li mi reci gdje se na nasim prostorima moze krstiti na pravilan nacin? hvala jos jednom.
    U donjem članku imate detalje o krštenju:
    https://www.religija.me/?p=2150

Objašnjavati treba samo osobama koje žele čuti objašnjenje. Onima kojima Sveto Pismo nije autoritet nema svrhe objašnjavati.
    Stvari su jednostavne. Pravilan odnos sa Bogom određuje poslušnost Bogu. U Jovanu 4:22 Isus je kratko objasnio ženi Samarjanki da Samrjani zbog kompromisa sa paganizmom nemaju ispravnu predstavu o bogosluženju tj. ne znaju čemu ili kome služe. Ali svako, baš kao ova žena, može doći Bogu sa željom da se popravi.

Pita

Komentar  Pita on 11/5/2018, 10:31

Hvala vam puno!

StanoR

Broj komentara : 2
    Registration date : 2018-03-25

Sinaj

Komentar  StanoR on 19/5/2018, 22:10

Dobro veče, braćo po Hristu!
    Jedno pitanje na koje mi je potreban odgovor.
    Isusovo preobraženje, u Njegovo slavno telo, na gori Sinaj, i vizija Ilije i Mojsija, moraju nositi neko značenje.
    Možda, ali možda je, Isus ovom prilikom pokazao da je to bio zapravo On koji je razgovarao sa ovim porocima, daleko pre, i da sada naglašava Svoje predpostojanje svojim učenicima.
    Hvala

Sponsored content

Komentar  Sponsored content

Danas je 22/5/2018, 11:29