BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» STVARANJE ILI EVOLUCIJA
20/10/2017, 18:12 by PavleS

» BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD
12/10/2017, 18:17 by PavleS

» PAGANSKI I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
12/10/2017, 17:17 by PavleS

» MUTNE RADNJE LAŽIRANIH RELIGIJA
11/10/2017, 16:26 by PavleS

» CRKVE I OPASNOSTI OD SEKTAŠENJA
7/10/2017, 19:31 by PavleS

» PITANJA - RELIGIJA
1/10/2017, 00:02 by maurico

» DOKAZI OTPADA ADVENTISTIČKE CRKVE
26/9/2017, 13:56 by Sergej 92

» TAJNA VAVILON
23/9/2017, 10:09 by Sergej 92

» ISUS HRIST
19/9/2017, 10:22 by PavleS

October 2017

SunMonTueWedThuFriSat
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    

Calendar Calendar

PITANJA - RELIGIJA

Share

_Ivan_

Broj komentara : 27
    Registration date : 2014-09-21

Re: PITANJA - RELIGIJA

Komentar  _Ivan_ on 16/2/2017, 10:14

Da li negde postoji tema o gnusobi pustošnoj? Da li se pričalo na forumu o znaku koji je Isus dao učenicima da beže u njihovo vreme i koji je to znak za nas danas jer je dvostruka aplikacija?

PavleS
    Admin

Broj komentara : 3156
    Registration date : 2008-11-01

Komentar  PavleS on 16/2/2017, 16:56

_Ivan_ (citat):Da li negde postoji tema o gnusobi pustošnoj? Da li se pričalo na forumu o znaku koji je Isus dao učenicima da beže u njihovo vreme i koji je to znak za nas danas jer je dvostruka aplikacija?
    Zato što je dvostruka primjena i znaci za bježanje se skoro poklapaju. U završnim događajima to se dešava kad počne vrijeme velike nevolje i sve što se očekuje od Božjeg naroda je da poslušaju riječ kao i pred razorenje Jerusalima. To se jasno može vidjeti i iz završnih poglavlja knjige Velika borba.

Mato T

Broj komentara : 117
    Registration date : 2016-08-17

Komentar  Mato T on 16/2/2017, 21:47

_Ivan_ (citat):Da li negde postoji tema o gnusobi pustošnoj? Da li se pričalo na forumu o znaku koji je Isus dao učenicima da beže u njihovo vreme i koji je to znak za nas danas jer je dvostruka aplikacija?

Evo malo detalja iz Velike Borbe:

"Isus јe otkrio učenicima koјi su Ga pažljivo slušali kakvi će sudovi stići otpadnički Izrael, a naročito, kakva kazna će doći na njih zbog odbacivanja i razapinjanja Mesiјe. Očigledni znakovi će prethoditi strahovitom vrhuncu. Strašni čas doći će iznenada i brzo. Spasitelj јe upozorio svoјe sledbenike: „Kad dakle ugledate na mestu svetome mrzost opustošenja, o koјoј govori prorok Danilo – koјi čita, da razume! Tada koјi budu u Јudeјi neka beže u gore.“ Mateј 24,15.16. Kada idolopokloničke zastave Rimljana, budu uzdignute na svetom zemljištu koјe se prostire nekoliko stotina metara izvan gradskih zidova, tada Hristovi sledbenici treba da nađu sigurnost u begu. Kada znak upozorenja bude primećen, sud će slediti toliko brzo da oni koјi žele da ga izbegnu, ne smeјu ni za trenutak da oklevaјu. Onaј ko se zadesi na krovu kuće, ne sme da siđe kroz svoјu kuću na ulicu, nego žurno od krova do krova, dok ne dođe do gradskih zidova i bude spašen „kao iz vatre.“ Oni koјi bi radili u polju ili u vinogradu, ne smeјu da se zadržavaјu i vraćaјu da uzmu gornju haljinu koјu su ostavili po strani, dok su radili na vrelini dana. Nisu smeli da oklevaјu ni јedan trenutak da ne bi stradali u sveopštem uništenju." (VB - 1. Razorenje Jerusalima)

Zapazimo ovdje da u vremenu razorenja Jeruzalema EGW gnusobu pustošnu naziva idolopoklonički Rim utaboren na svetoj zemlji. Ovdje se naravno radi o paganskom Rimu. Kada na kraju završi vrijeme milosti i nastupi Dan Gospodnji gnusoba pustošna će tada biti Sjeverni car (papski Rim) koji će također imati razapete svoje šatore na svetoj zemlji (svetoj gori) Danijel 11:45. Nakon ovoga dolazi Isus (Mihael veliki knez) Danijel 12:1.

Što se tiče znaka koji su dobili Isusovi učenicu u vremenu razorenja Jeruzalema i na kraju vremena milosti pročitaj 1., 34. i 35. poglavlje Velike Borbe.

_Ivan_

Broj komentara : 27
    Registration date : 2014-09-21

Komentar  _Ivan_ on 16/2/2017, 22:16

[quote="Mato T"]
    _Ivan_ (citat):
    Zapazimo ovdje da u vremenu razorenja Jeruzalema EGW gnusobu pustošnu naziva idolopoklonički Rim utaboren na svetoj zemlji. Ovdje se naravno radi o paganskom Rimu. Kada na kraju završi vrijeme milosti i nastupi Dan Gospodnji gnusoba pustošna će tada biti Sjeverni car (papski Rim) koji će također imati razapete svoje šatore na svetoj zemlji (svetoj gori) Danijel 11:45. Nakon ovoga dolazi Isus (Mihael veliki knez) Danijel 12:1.

Što se tiče znaka koji su dobili Isusovi učenicu u vremenu razorenja Jeruzalema i na kraju vremena milosti pročitaj 1., 34. i 35. poglavlje Velike Borbe.

Zašto misliš da je to znak na kraju vremena milosti?

Pred kraj vremena milosti se uspostavlja žig, jel, to se dešava pre KVM, i papstvo je tada već na tlu Amerike, ikona je instalirana, mada oni već sada kontrolišu Ameriku. Ako su u prošlom opsedanju Jerusalima bile 2 opsade i učenici su bežali IZMEĐU njih, onda bi značilo da donošenje zakona o nedelji (ako vidimo to kao gnusobu pustošnu koja stoji gde joj nije mesto) treba da se odloži na neko vreme, da bi narod pobegao. Ali da li će tako biti ili će ga direktno doneti, bez odlaganja?

Šta bi onda bila prva opsada? Gde se mi nalazimo?

Mato T

Komentar  Mato T on 16/2/2017, 22:37

_Ivan_ (citat):

Zašto misliš da je to znak na kraju vremena milosti?

Pred kraj vremena milosti se uspostavlja žig, jel, to se dešava pre KVM, i papstvo je tada već na tlu Amerike, ikona je instalirana, mada oni već sada kontrolišu Ameriku. Ako su u prošlom opsedanju Jerusalima bile 2 opsade i učenici su bežali IZMEĐU njih, onda bi značilo da donošenje zakona o nedelji (ako vidimo to kao gnusobu pustošnu koja stoji gde joj nije mesto) treba da se odloži na neko vreme, da bi narod pobegao. Ali da li će tako biti ili će ga direktno doneti, bez odlaganja?

Šta bi onda bila prva opsada? Gde se mi nalazimo?

Kada završi vrijeme milosti Božji narod prestaje sa propovijedanjem treće anđeoske vijesti (završava se Glasna Vika). Nakon toga nastupa bježanje. Prvu opsadu Božjeg naroda bi mogli nazvati period kada će se Božjem narodu ponuditi mirnim putem da se odrekne Božjih zapovijedi, a glavna od njih će biti svetkovanje Šabata. Kada ne bude išlo mirnim putem donosi se dekret da se svi koji drže Božje zapovijedi pobiju. Period nakon dekreta bi mogli nazvati drugom opsadom. U tom perioduće Božji narod napuštati gradove i sela i bježi u planine, a neki će biti i zarobljeni, ali nitko neće poginuti, jer je vrijeme pečaćenja završeno. Ovo bježanje će biti jedino moguće pod Božjom zaštitom.
    Mi se trenutno nalazimo u periodu prije početka Glasne Vike (vrhunac objave treće anđeoske vijesti).
    Koliko vidim ti bi veće bježao u planine Wink.
    Prvo se moramo osposobiti da nas Gospod pošalje među ljude da im uputimo posljednju opomenu i poziv, a kada se ovaj posao završi, onda nastupa bjeganija Smile.

maurico

Broj komentara : 110
    Registration date : 2016-09-24

Komentar  maurico on 17/2/2017, 19:59

Mato,super si objasnio ovu interesantnu temu.Mene zanima slijedeće,nakon tzv."druge opsade" biti će i progona i zatvaranja ali neće biti likvidacija(ubojstava)vjernih,ali Gospod je negdje rekao"neke će od vas pobiti",stoga bi nam bilo korisno da probaš odgovoriti i naglasiti kada nastupa vrijeme likvidacije pojedinih vjernih, u zadnjim danima zemljine povjesti?

maurico

Komentar  maurico on 17/2/2017, 20:24

Ispričavam se što odmah nisam postavio tekst koji me je asocirao na pitanje.
    Luka 21:16-"A predavat će vas čak i roditelji,braća rođaci i prijatelji.Neke od vas će ubiti."

Mato T

Komentar  Mato T on 17/2/2017, 20:26

maurico (citat):Mato,super si objasnio ovu interesantnu temu.Mene zanima slijedeće,nakon tzv."druge opsade" biti će i progona i zatvaranja ali neće biti likvidacija(ubojstava)vjernih,ali Gospod je negdje rekao"neke će od vas pobiti",stoga bi nam bilo korisno da probaš odgovoriti i naglasiti kada nastupa  vrijeme  likvidacije pojedinih vjernih, u zadnjim danima zemljine povjesti?

Pozdrav bratu Mauriciju Smile.
    Ubijanje vjernih će biti u periodu Glasne Vike. Vrlo je vjerovatno da će oni koji će biti zagriženi članovi crkvi, a kada im se iznese posljednja opomena i prihvate je, morati svojim životima posvjedočiti da su prihvatili istinu. Vjerovatno će i mnogi drugi koji nisu članovi niti jedne crkve položiti svoje živote radi svjedočanstva. Stradanja Božjeg naroda poslje Glasne vike neće biti, jer to stradanja više nebi imalo nikakvog smisla, pošto je period svjedočanstva završen. Zato će svi oni koji uđu u veliku nevolju biti natprirodno sačuvani od Boga i živi će dočekati Krista.

Mato T

Komentar  Mato T on 17/2/2017, 20:37

maurico (citat):Ispričavam se što odmah nisam postavio tekst koji me je asocirao na pitanje.    
    Luka 21:16-"A predavat će vas čak i roditelji,braća rođaci i prijatelji.Neke od vas će ubiti."

Par stihova ranije tekst kaže:

12 A pre svega ovoga dići će ruke na vas, progoniće vas i predavaće vas u sinagoge i zatvore, i vodiće vas pred careve i
    namesnike zbog mog imena. 13 To će vam biti prilika da svedočite.

Ovo je period Glasne Vike, kada se ljudima upućuje posljednja opomena i svjedočanstvo. Dalje u tekstu vidimo da nakon ovoga nastupa strašno vrijeme (Velika nevolja) kada više nema svrhe svjedočiti, jer je završeno vrijeme milosti i poslje toga ide drugi Kristov dolazak.
    Ovi stihovi se također mogu gledati i sa šireg aspekta, jer svjedočanstvo za Krista traje od vremena prvih apostola, a posljednja opomena i poziv će biti u periodu Glasne vike i tada se završava svjedočanstvo.

maurico

Komentar  maurico on 17/2/2017, 21:20

Sada mi je ova tema značajno razjašnjena.Hvala i pozdrav brate Mato.

Batret

Broj komentara : 101
    Registration date : 2016-04-24

Komentar  Batret on 5/3/2017, 16:28

Pozdrav, moze li jedno pitanje. Nedavno sam razmisljao na jednu temu, jer sam vidjeo da mnogi kazu video sam Isusa u snu itd, cuo sam i da u islamskim zemljama gdje je zabranjeno evandjelje ljudi vide Isusa u snu mnogi od njih i sad su hriscani itd... Da li je moguce vidjeti Isusa u snu ili je sve to prevara od neprijatelja? Sta mislite vi o tome?

Batret

Komentar  Batret on 5/3/2017, 16:29

Pozdrav, moze li jedno pitanje. Nedavno sam razmisljao na jednu temu, jer sam vidjeo da mnogi kazu video sam Isusa u snu itd, cuo sam i da u islamskim zemljama gdje je zabranjeno evandjelje ljudi vide Isusa u snu mnogi od njih i sad su hriscani itd... Da li je moguce vidjeti Isusa u snu ili je sve to prevara od neprijatelja? Sta mislite vi o tome?

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 5/3/2017, 17:46

Batret (citat):Pozdrav, moze li jedno pitanje. Nedavno sam razmisljao na jednu temu, jer sam vidjeo da mnogi kazu video sam Isusa u snu itd, cuo sam i da u islamskim zemljama gdje je zabranjeno evandjelje ljudi vide Isusa u snu mnogi od njih i sad su hriscani itd... Da li je moguce vidjeti Isusa u snu ili je sve to prevara od neprijatelja? Sta mislite vi o tome?
    Na osnovu samog svjedočanstva i daljeg vjerskog iskustva takvih osoba može se prepoznati da li je autentično. Sigurno da na područja gdje postoji zabrana iznošenja istine može da bude natprirodnih intervencija kao u slučaju apostola Pavla. Ali mora postojati povod za takvu intervenciju, makar on bio u subjektivnoj čežnji takve osobe za istinom i pravdom.

Batret

Komentar  Batret on 29/3/2017, 14:13

Pozdrav, imam jedno pitanje i komentar.

Nedavno sam razmisljao opet o trojstvu.

Da li je Isus mogao da pogrijesi, ako je Isus mogao da pogrijesi onda sasvim logicno je da je mogao biti prevaren i da se pokloni Sotoni kad je Sotona rekao dacu ti sva carstva ovoga svijeta? Ako je to moglo da se desi, i ako bi se Isus poklonio Sotoni onda nema vise trojstva? onda su samo Otac-Sveti Duh a druga osoba trojedinog Boga (Krist) pripada Sotoni. potpuno nelogicno kad covjek razmislja malo vise o ovome.

PS: npr i ovaj stih „Бог је толико волео свет да је дао свог јединорођеног Сина, да нико ко исказује веру у њега не буде уништен, него да има вечни живот.“ (Јован 3:16)
     ne mozes citirati bukvalno ljudima ako je Bog trojstvo, bez konfuznog objasnjenja sat vremena sta to znaci, a tako je jasan nzm itd itd.

Voleo bih da cujem vase misljenje. Hvala unapred.

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 29/3/2017, 19:59

Batret (citat):Pozdrav, imam jedno pitanje i komentar.

Nedavno sam razmisljao opet o trojstvu.

Da li je Isus mogao da pogrijesi, ako je Isus mogao da pogrijesi onda sasvim logicno je da je mogao biti prevaren i da se pokloni Sotoni kad je Sotona rekao dacu ti sva carstva ovoga svijeta? Ako je to moglo da se desi, i ako bi se Isus poklonio Sotoni onda nema vise trojstva? onda su samo Otac-Sveti Duh a druga osoba trojedinog Boga (Krist) pripada Sotoni. potpuno nelogicno kad covjek razmislja malo vise o ovome.

PS: npr i ovaj stih „Бог је толико волео свет да је дао свог јединорођеног Сина, да нико ко исказује веру у њега не буде уништен, него да има вечни живот.“ (Јован 3:16)
     ne mozes citirati bukvalno ljudima ako je Bog trojstvo, bez konfuznog objasnjenja sat vremena sta to znaci, a tako je jasan nzm  itd itd.

Voleo bih da cujem vase misljenje. Hvala unapred.
    Već smo zaključili da dogma o trojstvu obesmišljava kompletan Plan spasenja.
    Kad bih imao vremena da se bavim tim detaljno, vjerovatno bih pronašao najmanje 30 stavki koje to potvrđuju.

MarioD

Broj komentara : 2
    Registration date : 2017-04-27

Stari zavjet

Komentar  MarioD on 27/4/2017, 16:19

Čemu nam služi stari zavjet, ako su njegovi zakoni za krščane ukinuti?

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 27/4/2017, 19:13

MarioD (citat):Čemu nam služi stari zavjet, ako su njegovi zakoni za krščane ukinuti?
    Imate na kraju Biblije NRP u dodatku Zašto Stari i Novi savez sve što je bitno znati o tome.

Dragana B.

Broj komentara : 9
    Registration date : 2017-01-18

Komentar  Dragana B. on 24/5/2017, 12:58

Pozdrav,

Može li neki tekst o krštenju? Krstila bih se, ali iskreno još uvek ne znam ni kako ni gde.
    Grubo

Broj komentara : 23
    Локација : Srbija
    Registration date : 2016-06-26

Komentar  Grubo on 24/5/2017, 13:15

Dragana imate već članak o tome http://www.religija.me/?p=2150. Pozdrav

giga

Broj komentara : 64
    Registration date : 2015-02-08

Komentar  giga on 26/5/2017, 06:45

Pozdrav,nisam znao gde je bolje da ovo postavim da li u odeljku prevoda ili pitanja,pogledajte pa procenite,verujem da smo svi primetili ali niko nije obratio pažnju a tiče se praznika i njihovog redosleda prvo ide pasha pa onda beskvasni hlebovi ili je možda nešto sasvim drugo u pitanju...
    Matej 26,17 Prvog dana Praznika beskvasnih hlebova učenici priđoše Isusu i upitaše ga:„Gde hoćeš da ti spremimo da jedeš pashalnu večeru?”18 „Idite u grad k tome i tome”, reče im on, „i recite mu: ‘Učitelj kaže: Moj čas je blizu. Kod tebe ću slaviti Pashu sa svojim učenicima’.”
    Marko 14,12 Prvog dana Praznika beskvasnih hlebova, kad se po običaju žrtvovala pashalna žrtva, njegovi učenici su ga upitali:„Gde hoćeš da jedeš Pashu, da odemo i da ti je pripremimo?”
    Luka 22,7 Došao je dan beskvasnih hlebova, u koji je trebalo pripremiti Pashu.
    Marko 14,12 Prvog dana Praznika beskvasnih hlebova, kad se po običaju žrtvovala pashalna žrtva, njegovi učenici su ga upitali:„Gde hoćeš da jedeš Pashu, da odemo i da ti je pripremimo?”
    Praznik beskvasnih hlebova dolazi posle Pashe a ne obrnuto...
    3 Mojsijeva 23,4 Ovo su Gospodnji praznici, sveti zborovi, koje treba da oglasite u vreme koje je određeno za njih: 5 Prvog meseca, uveče četrnaestog dana u mesecu, Pasha je u čast Gospodu.6 Petnaestog dana tog meseca Praznik je beskvasnih hlebova u čast Gospodu.Sedam dana jedite beskvasne hlebove.
    Ezekilj 45,21)-Četrnaestoga dana prvoga mjeseca svetkovat ćete blagdan Pashe; sedam dana neka se jedu beskvasni kruhovi!,

Dragana B.

Komentar  Dragana B. on 26/5/2017, 09:32

Ja sam u šoku!!!
    Verujte da ni sama ne znam kako sam došla do ovog foruma, ako se dobro sećam da mi je trebala informacija vezana za tinkture... Slučajno vidim da imate obrađene i religijske teme. Na prvi pogled mi se čini kao neko "smeće". Ne obazirem se previše na to.
    Čitam knjige sa Vašeg sajta već nekoliko meseci. Forum ne otvaram. Ne interesuje me...
    Ne znam kako, niti zašto, pre jedno nedelju dana iz čista mira krećem da čitam iz početka forum o trojstvu.
    I sad sedim ovde, šokirana od juče, kada sam sve pročitala i kada se nešto posložilo u mojoj glavi... Ne mogu da verujem!
    To je tako logično i to tako ima smisla!!
    Ne znam da li možete da mislite kako sam se iznenadila, kada 35 godina verujete u nešto i onda iz "fore" shvatite da ste ceo život verovali u pogrešno.
    Još da Vam kažem da videe nisam ni pogledala, već sam samo čitala tekstove. Videe ću kod kuće, na poslu sam Cool Cool

Kao da ste mi izlupali šamare Shocked

Ovu temu ste dobro obradili, za ostalo ne znam, nisam stigla da pročitam.
    Very Happy malo je reći i da se bojim ko zna šta ću još da otkrijem. Da polako prvo ovo o trojstvu procesuiram.

Pozdrav i svako dobro.

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 26/5/2017, 13:14

giga (citat):Pozdrav,nisam znao gde je bolje da ovo postavim da li u odeljku prevoda ili pitanja,pogledajte pa procenite,verujem da smo svi primetili ali niko nije obratio pažnju a tiče se praznika i njihovog redosleda prvo ide pasha pa onda beskvasni hlebovi ili je možda nešto sasvim drugo u pitanju...
    Matej 26,17 Prvog dana Praznika beskvasnih hlebova učenici priđoše Isusu i upitaše ga:„Gde hoćeš da ti spremimo da jedeš pashalnu večeru?”18 „Idite u grad k tome i tome”, reče im on, „i recite mu: ‘Učitelj kaže: Moj čas je blizu. Kod tebe ću slaviti Pashu sa svojim učenicima’.”
    Luka 22,7 Došao je dan beskvasnih hlebova, u koji je trebalo pripremiti Pashu.
    Praznik beskvasnih hlebova dolazi posle Pashe a ne obrnuto...
    3 Mojsijeva 23,4 Ovo su Gospodnji praznici, sveti zborovi, koje treba da oglasite u vreme koje je određeno za njih: 5 Prvog meseca, uveče četrnaestog dana u mesecu, Pasha je u čast Gospodu.6 Petnaestog dana tog meseca Praznik je beskvasnih hlebova u čast Gospodu.Sedam dana jedite beskvasne hlebove.
    Ezekilj 45,21)-Četrnaestoga dana prvoga mjeseca svetkovat ćete blagdan Pashe; sedam dana neka se jedu beskvasni kruhovi!,
    Kasnije se to povezalo praktično u jedan praznik.

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 26/5/2017, 13:19

Dragana B. (citat):Ja sam u šoku!!!
    Verujte da ni sama ne znam kako sam došla do ovog foruma, ako se dobro sećam da mi je trebala informacija vezana za tinkture... Slučajno vidim da imate obrađene i religijske teme. Na prvi pogled mi se čini kao neko "smeće". Ne obazirem se previše na to.
    Čitam knjige sa Vašeg sajta već nekoliko meseci. Forum ne otvaram. Ne interesuje me...
    Ne znam kako, niti zašto, pre jedno nedelju dana iz čista mira krećem da čitam iz početka forum o trojstvu.
    I sad sedim ovde, šokirana od juče, kada sam sve pročitala i kada se nešto posložilo u mojoj glavi... Ne mogu da verujem!
    To je tako logično i to tako ima smisla!!
    Ne znam da li možete da mislite kako sam se iznenadila, kada 35 godina verujete u nešto i onda iz "fore" shvatite da ste ceo život verovali u pogrešno.
    Još da Vam kažem da videe nisam ni pogledala, već sam samo čitala tekstove. Videe ću kod kuće, na poslu sam Cool Cool

Kao da ste mi izlupali šamare Shocked

Ovu temu ste dobro obradili, za ostalo ne znam, nisam stigla da pročitam.
    Very Happy  malo je reći i da se bojim ko zna šta ću još da otkrijem. Da polako prvo ovo o trojstvu procesuiram.

Pozdrav i svako dobro.
    Dobro je ko hoće da vidi argumente.
    Ovo oko trojstva jedna je od najvećih i najsuptilnijih prevara u hrišćanskoj religiji uopšte.
    Što se ostalog tiče, na sajtu religija.me postoje relevantni materijali, dok je na forumu neobaveznija i otvorenija priča.

Dragana B.

Komentar  Dragana B. on 29/5/2017, 14:58

Pozdrav,

Imate neki tekst o večeri Gospodnjoj? Odnosno o obredu večere Gospodnje koju adventisti praktikuju.
    Ako nema teksta može i Vaše mišljenje.

Pozdrav i svako dobro.
    Dragana B.

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 29/5/2017, 18:54

Dragana B. (citat):Pozdrav,

Imate neki tekst o večeri Gospodnjoj? Odnosno o obredu večere Gospodnje koju adventisti praktikuju.
    Ako nema teksta može i Vaše mišljenje.

Pozdrav i svako dobro.
    Dragana B.
    Ima negdje na sajtu i o tome.
    Svrha i simbolika Gospodnje večere je objašnjena u 1. Korinćanima 11:23-26. Takođe je naznačena i trajnost ovog obreda koji se naslanja na Pashu, tj. upražnjava se dok Gospod ne dođe. U širem kontekstu 11:17-34 Pavle objašnjava vjernicima u Korintu opasnosti od zloupotreba ili nesavjesnog pristupanja obredu. U pitanju je najsvečanija moguća simbolika jer predstavlja temelj Novog saveza: Hristovo tijelo i krv za naše spasenje.

U adventističkoj crkvi to je pretvoreno u periodični (kvartalni) obred, a koliko ga ko ozbiljno shvata i duhovno doživljava je individualno. Ono što je primjetna zloupotreba kod adventista je korištenje Gospodje večere kao posebnog dana za dijeljenje blagoslova, naravno od starješina i pastora crkve. Tada se mnogi pojave na kraju službe samo da bi "primili blagoslov".

Sponsored content

Komentar  Sponsored content

Danas je 22/10/2017, 11:49