BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» JEVANĐELJE I ZAKON
Yesterday at 23:46 by PavleS

» DOKAZI OTPADA ADVENTISTIČKE CRKVE
Yesterday at 14:33 by Sergej 92

» STVARANJE ILI EVOLUCIJA
15/8/2017, 12:16 by Sergej 92

» PITANJA - RELIGIJA
14/8/2017, 00:09 by maurico

» BIBLIJA - NOVI REVIDIRANI PREVOD
12/8/2017, 15:57 by PavleS

» RECEPTI ZDRAVE HRANE
12/8/2017, 12:13 by Sergej 92

» (NE)ZAVISNE ADVENTISTIČKE SLUŽBE/GRUPE
8/8/2017, 14:03 by Sergej 92

» MUTNE RADNJE LAŽIRANIH RELIGIJA
5/8/2017, 12:22 by Sergej 92

» OPRAVDANJE VJEROM
1/8/2017, 12:16 by Sergej 92

August 2017

SunMonTueWedThuFriSat
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Calendar Calendar

PITANJA - RELIGIJA

Share

maurico

Broj komentara : 68
    Registration date : 2016-09-24

Re: PITANJA - RELIGIJA

Komentar  maurico on 13/8/2017, 12:35

Dragi moj Mato,ja sam ti stvarno zahvalan na svim tvojim pojašnjenjima,znam da je tvoje poznanje Biblijskih tema višestruko iznad mog i da kao i uvijek tvoj odgovor dođe u pravom trenutku, kad više ni sam neznam što da mislim o pojedinom pitanju koje mi se nameće.Pa tako eto zahvaljujem na objašnjenju koje daješ za poslanicu Hebrejima,a posebice što si pronašao na dva mjesta u Starom savezu gdje Solomon pravi kako ostale predmete tako i kadionice od zlata.Pitao si me zašto mi je bitno mjesto gdje se čuvala zlatna kadionica ali eto odgovoriti ni sam neznam,pitanje mi se samo nametnulo kad sam pogrešno razumio Heb.9:4.I sad konačno vjerujem da mi je sjelo sve oko ove teme i prestajem gnjavit sa kadionicom.Nemojte sad mislit da ste me se rješili,kad mi dođe nejsnoća ja ću vam se opet obratiti.zahvalan

maurico

Komentar  maurico on 13/8/2017, 18:43

Braćo,evo prvi puta sam se dobro promišljao dali da postavim pitanje na ovom forumu,jer koliko vas udavih ovih dana pomišljam da ćete me možda "razapeti"ili u najmanju ruku dobiti žgaravicu od mojih pitanja.Ali,kako da vam kažem,jednostavno ne mogu prešutjeti ono što me mući i ono što nedostaje u ispod navedenom Biblijskom stihu,i jako žalim što taj privid nisam primjetio kad sam postavljao prvi upit.Kad sam konačno shvatio da sam postavio Zlatnu kadionicu iz Heb.9:4 na pravo mjesto(u svojoj glavi) javio se novi problem,još veći,i to samo dva stiha iznad, tj.Heb.9:2,citiram-"Naime,bio je načinjen šator u čijoj je prvoj prostoriji bio svećnjak,sto i izloženi hljebovi.Ta prostorija se zvala"Svetinja".
    Ako ste pročitali,svakako da ste iz prve uočili nedostatak trećeg djela namještaja u Šatoru od sastanka,neophodnog za vršenje službe.Zašto je "veliki Pavle"preskočio navesti ZLATNI KADIONI OLTAR ("kao ono što je Gospodu najsvetije")kao neizbježni predmet Prve prostorije,smješten ispred zavjese,a nazvan i "oltar koji je pred Gospodom"?
    Evo tako braćo,riskirajući vašu "žgaravicu",umoljavam vas da još jednom otvorite Hebrejima poslanicu i pokušate odgovoriti zašto je Pavle(a nije bezrazložno)propustio uvrstiti tako Sveti i neizostavni predmet u namještaj Prve prostorije u Prethodnom savezu,ustvari bolje rečeno on ga u stihovima poslanice uopće ne spominje?

PavleS
    Admin

Broj komentara : 3091
    Registration date : 2008-11-01

Komentar  PavleS on 13/8/2017, 19:02

maurico (citat):Braćo,evo prvi puta sam se dobro promišljao dali da postavim pitanje na ovom forumu,jer koliko vas udavih ovih dana pomišljam da ćete me možda "razapeti"ili u najmanju ruku dobiti žgaravicu od mojih pitanja.Ali,kako da vam kažem,jednostavno ne mogu prešutjeti ono što me mući i ono što nedostaje u ispod navedenom Biblijskom stihu,i jako žalim što taj privid nisam primjetio kad sam postavljao  prvi upit.Kad sam konačno shvatio da sam postavio Zlatnu kadionicu iz Heb.9:4 na pravo mjesto(u svojoj glavi) javio se novi problem,još veći,i to samo dva stiha iznad, tj.Heb.9:2,citiram-"Naime,bio je načinjen šator u čijoj je prvoj prostoriji bio svećnjak,sto i izloženi hljebovi.Ta prostorija se zvala"Svetinja".
    Ako ste pročitali,svakako da ste iz prve uočili nedostatak trećeg djela  namještaja u  Šatoru od sastanka,neophodnog za vršenje službe.Zašto je "veliki Pavle"preskočio navesti ZLATNI KADIONI OLTAR ("kao ono što je Gospodu najsvetije")kao neizbježni predmet Prve prostorije,smješten ispred zavjese,a nazvan i "oltar koji je pred Gospodom"?
    Evo tako braćo,riskirajući vašu "žgaravicu",umoljavam vas da još jednom otvorite Hebrejima poslanicu i pokušate odgovoriti zašto je Pavle(a nije bezrazložno)propustio uvrstiti tako Sveti i neizostavni predmet u namještaj  Prve prostorije u Prethodnom savezu,ustvari bolje rečeno on ga u stihovima poslanice uopće ne spominje?
    Zlatna kadionica se najvjerovatnije odnosi na kadioni oltar. Odgovorio ti je u 5. retku da cilj ovog nabrajanja nije detaljisanje o tim stvarima, posebno ne u tehničkom smislu, niti je to poenta Pavlovog izlaganja, već isticanje osnove za Hristovu stvarnu službu u nebeskoj Svetinji.

maurico

Komentar  maurico on 13/8/2017, 19:16

Dobro Pavle,dva dana se mučimo da razumijemo zlatnu kadionicu i ponovno je moramo vratiti u okvir kadionog oltara,ali zadovoljan sam odgovorom jer mi je lakše razumjeti kad mi je objašnjeno da je taj opis osnova za Kristovu stvarnu službu u nebeskoj Svetinji.Znam da je vama to sve lako i normalno ,no mene ubi u glavu ova mudrost Pavla iz Tarza.
    Puno hvala.

PavleS
    Admin

Broj komentara : 3091
    Registration date : 2008-11-01

Komentar  PavleS on 13/8/2017, 20:07

maurico (citat):Dobro Pavle,dva dana se mučimo da razumijemo zlatnu kadionicu i ponovno je moramo vratiti u okvir kadionog oltara,ali zadovoljan sam odgovorom jer mi je lakše razumjeti kad mi je objašnjeno da je taj opis osnova za Kristovu stvarnu službu u nebeskoj Svetinji.Znam da je vama to sve lako i normalno ,no mene ubi u glavu ova mudrost Pavla iz Tarza.
    Puno hvala.
    Biblija je pisana na način koji je bitan za spasenje čovjeka. Da je Bog htio da fascinira ljude to je mogao lako učiniti, ali Bog ne želi da iko iz pogrešnih motiva dolazi. Naprotiv, Božja ponuda djeluje minorno i nezanimljivo u očima grešnika obuzetog sobom. Sistem vrijednosti ovog svijeta i Božji sistem vrijednosti nemaju ništa zajedničko.

Da Pavle nije bio najbolji izbor Božji, sigurno ne bi većina njegovih spisa činila pismo Novog saveza. Uvjeren sam da mu ni sam Bog nije brojao tehničke greške.

maurico

Komentar  maurico on 14/8/2017, 00:09

Pavle,jako mi je drago da si me do kraja ispratio sa poučnim odgovorima,a ti stvarno nisi kriv ako ja ne razumijem neke stvari iz pisma a možda bih trebao.Uz strpljenje kao i pomoć tvoju i ostalih članova, pojedine enigme sjedaju na mjesto ,polako.Nemoj mislit da ja napadam apostola Pavla,što svoje tekstove nije pisao za osnovnoškolski uzrast,pa da ga mogu isprve razumjeti i ljudi sa oskudicom vjere,velike i važne stvari kakve je poručivao Pavle dostojne su samo njegovog izlaganja.Ja se sigurno izgubim,često,i onda bi htio nabrzinu sve konce i lonce pohvatat za kratko vrijeme.
    Kolko znao ili neznao o tematici,ja zahvaljujem Bogu na mentorstvu kojeg primam od tebe i drugih aktivnih i duhovno obrazovanih ljudi ovog našeg foruma.Kad zaškripi znam da će te mi opet pomoći,kao i dosad.

Sponsored content

Komentar  Sponsored content

Danas je 18/8/2017, 05:02