BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» PITANJA - RELIGIJA
Today at 21:19 by Sergej 92

» TAJNA VAVILON
Yesterday at 17:47 by Sergej 92

» ISUS HRIST
19/9/2017, 10:22 by PavleS

» ŠABAT, PROROČANSTVA, BIBLIJSKI KALENDAR...
17/9/2017, 19:23 by Sergej 92

» DOKAZI OTPADA ADVENTISTIČKE CRKVE
17/9/2017, 18:57 by Sergej 92

» STVARANJE ILI EVOLUCIJA
10/9/2017, 22:13 by Sergej 92

» HRIŠĆANSKA MUZIKA I PJESME
9/9/2017, 08:36 by Sergej 92

» PSIHIJATRIJA I MENTALNE BOLESTI
7/9/2017, 12:57 by Sergej 92

» SVE O ZDRAVLJU - PITANJA I ODGOVORI
2/9/2017, 10:36 by Sergej 92

September 2017

SunMonTueWedThuFriSat
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Calendar Calendar

JEVANĐELJE I ZAKON

Share

PavleS
    Admin

Broj komentara : 3144
    Registration date : 2008-11-01

Re: JEVANĐELJE I ZAKON

Komentar  PavleS on 22/8/2017, 01:18

Sergej 92

Broj komentara : 151
    Registration date : 2017-07-22

Komentar  Sergej 92 on 22/8/2017, 09:05

PavleS (citat):14. POZNANJE ISUSA HRISTA

U par dana ti pola knjige napisa . . Bravo samo tako , a još vrućinski val već tjednima u južnim dijelovima , ali kad je potrebno za Boga raditi , očito da je Pavle spreman i u najtežim uvjetima .

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 22/8/2017, 18:02

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 23/8/2017, 14:15

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 24/8/2017, 11:00

maurico

Broj komentara : 108
    Registration date : 2016-09-24

Komentar  maurico on 24/8/2017, 22:44

Pavle,volio bi pojašnjenje za jedan segment iz izlaganja pod nazivom "Jevanđelje i Božji sud".Nešto prije polovice izlaganja napisao si-"Usput da kažemo da se u kontekstu ove izjave podrazumjeva i suđenje neznabošcima koji možda nikad nisu imali priliku da steknu pravo znanje o Bogu i Kristu,ali su po savjesti i Zakonu upisanom u svojim srcima pozitivno odgovorili na evanđelje(bez obzira da li su živili prije ili poslije Krista)."
    Pitanje glasi:da li itko od ljudi,bez Krista može pozitivno odgovoriti na zahtjeve evanđelja,zar nije nužnost vječnog života poznavanje(spoznaja)dvije osobe,Oca i Sina.Dosta je nelogična ovakva nauka jer naučili smo da je spasenje samo u Kristu(izvan njega nikako).On je put istina i život i jedina spona i most sa Ocem jer bez Krista nitko neće vidjeti Oca.Sad najednom ispada da ima poštenih ljudi koji su ispoštovali evanđelje u svojoj sili.Da li su to jedini predstavnici ljudi za koje Krist nije trebao umrijeti? Oprosti ,jako mi je to teško razumjeti.Naučili smo da su uz poznavanje Oca i Sina za spasenje također ključni:vjera,pokajanje,obraćenje, primanje dara Kristovog Života u svoje srce.Kako se onda bilo tko može spasiti i pozitvno odgovoriti na evanđelje u svojoj sili i činiti djela po volji Božjoj,ako nije čuo i upoznao Spasitelja svijeta.
    Ljudi mogu otpasti od Boga i izgubiti spasenje nakon što su upoznali Boga,ali po meni,nevjerojatno je da se mogu spasiti oni koji ne poznaju Boga ili koji na žalost nisu imali prednost upoznati Oca i Sina.Hvala.

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 24/8/2017, 23:50

maurico (citat):Pavle,volio bi pojašnjenje za jedan segment iz izlaganja pod nazivom "Jevanđelje i Božji sud".Nešto prije polovice izlaganja napisao si-"Usput da kažemo da se u kontekstu ove izjave podrazumjeva i suđenje neznabošcima koji možda nikad nisu imali priliku da steknu pravo znanje o Bogu i Kristu,ali su po savjesti i Zakonu upisanom u svojim srcima pozitivno odgovorili na evanđelje(bez obzira da li su živili prije ili poslije Krista)."
    Pitanje glasi:da li itko od ljudi,bez Krista može pozitivno odgovoriti na zahtjeve evanđelja,zar nije nužnost vječnog života poznavanje(spoznaja)dvije osobe,Oca i Sina.Dosta je nelogična ovakva nauka jer naučili smo da je spasenje samo u Kristu(izvan njega nikako).On je put istina i život i jedina spona i most sa Ocem jer bez Krista nitko neće vidjeti Oca.Sad najednom ispada da ima poštenih ljudi koji su ispoštovali evanđelje u svojoj sili.Da li su to jedini predstavnici ljudi za koje Krist nije trebao umrijeti? Oprosti ,jako mi je to teško razumjeti.Naučili smo da su uz poznavanje Oca i Sina za spasenje također ključni:vjera,pokajanje,obraćenje, primanje dara Kristovog Života u svoje srce.Kako se onda bilo tko može spasiti i pozitvno odgovoriti na evanđelje u svojoj sili i činiti djela po volji Božjoj,ako nije čuo i upoznao Spasitelja svijeta.
    Ljudi mogu otpasti od Boga i izgubiti spasenje nakon što su upoznali Boga,ali po meni,nevjerojatno je da se mogu spasiti oni koji ne poznaju Boga ili koji na žalost nisu imali prednost upoznati Oca i Sina.Hvala.
    Nelogično je i nesvojstveno Njegovom karakteru da bi Bog lišio spasenja nekog kome je definitivno tamo mjesto samo zato što nije imao priliku da se teoretski upozna sa doktrinama o spasenju. Mnogo ljudi iz svih naroda i svih vjekova biće spaseno, a isto tako mnogo hrišćana teoretičara izgubljeno.

maurico

Komentar  maurico on 25/8/2017, 15:55

Ne znam šta da ti kažem Pavle,možda i mene smatraš teoritičarem i kandidatom propasti,a mnoge koji nisu upoznali Krista,zbog Njegove ljubavi proglašavaši zasigurno spašenima.No tko će od teoretičara otpasti a od neznabožaca biti spašen hvala Bogu odlučuje On sam.Vjerujem da će mnogo naroda iz svih vjekova biti spašeno,ali nužnost poznanja Spasitelja nikako ne bi mjenjao sa pravednošću koja proizlazi nepoznavajući velikog Njega.

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 26/8/2017, 21:04

maurico (citat):Ne znam šta da ti kažem Pavle,možda i mene  smatraš teoritičarem  i kandidatom propasti,a mnoge koji nisu upoznali Krista,zbog Njegove ljubavi proglašavaši zasigurno spašenima.No tko će od teoretičara otpasti a od neznabožaca biti spašen hvala Bogu odlučuje On sam.Vjerujem da će mnogo naroda iz svih vjekova biti spašeno,ali nužnost poznanja Spasitelja nikako ne bi mjenjao sa pravednošću koja proizlazi nepoznavajući velikog Njega.  
    Ljudima u prošlosti se samo govorilo, a nama danas treba crtati i opet slabe fajde ima, to je razlika.

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 26/8/2017, 21:05

maurico

Komentar  maurico on 26/8/2017, 21:20

Ma nemoj žalit Pavle što često moraš crtati,i vjerujem da svakako ima fajde ,vajde iliti koristi, kako za mene tako i za mnoge, od onoga što si nam prenio ,a detalje ćemo utanačivat sa Gospodom, do pobjede.

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 26/8/2017, 21:23

maurico (citat):Ma nemoj žalit Pavle što često moraš crtati,i vjerujem da svakako ima fajde ,vajde iliti koristi, kako za mene tako i za mnoge, od onoga što si nam prenio ,a detalje ćemo utanačivat  sa Gospodom, do pobjede.
    Uzgred, nema nikakve lične kritike, to su opšte stvari. I sam sam bolji kao teoretičar nego u praksi pa živim s tim. Smile

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 27/8/2017, 16:25

19. PLAN SPASENJA I SADAŠNJA ISTINA

Ovim privodimo kraju proučavanje o jevanđelju. Prvo poglavlje započelo je u formi pitanja i odgovora, te će poslednje završiti na sličan način. Naime ko god ima još otvorenih pitanja i nedoumica, može ih postaviti u ovoj temi ili direktno. Posebnu težinu imaju eventualna pitanja koja se odnose na Hristovu službu, žrtvu, posredovanje, shvatanje Zakona, opravdanja i sl.

PavleS
    Admin

Komentar  PavleS on 28/8/2017, 13:20

20. JEVANĐELJE: PITANJA I ODGOVORI

Ovo možemo nastaviti kad god zatreba.

Sponsored content

Komentar  Sponsored content

Danas je 21/9/2017, 23:20