BIBLIJSKI FORUM

POZNAVANJE BOGA - NAJVAŽNIJE ZNANJE

Latest topics

» PITANJA - RELIGIJA
Today at 19:53 by PavleS

» CRKVE I OPASNOSTI OD SEKTAŠENJA
13/11/2017, 18:31 by PavleS

» VASKRSENJE
12/11/2017, 00:44 by PavleS

» DOKAZI OTPADA ADVENTISTIČKE CRKVE
11/11/2017, 12:55 by D.Kresac

» OPRAVDANJE VJEROM
10/11/2017, 16:34 by PavleS

» ZEMLJA ZOVE MJESEC
9/11/2017, 16:06 by Vlatko

» PAGANIZAM I OKULTNI SIMBOLI I OBIČAJI
8/11/2017, 20:41 by PavleS

» ISTORIJA HRIŠĆANSTVA I REFORMACIJA
8/11/2017, 20:17 by PavleS

» EKUMENIZAM
8/11/2017, 20:08 by PavleS

November 2017

SunMonTueWedThuFriSat
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Calendar Calendar

SVE O ZDRAVLJU - PITANJA I ODGOVORI

Share

ljuba79

Broj komentara : 127
    Registration date : 2015-07-23

Re: SVE O ZDRAVLJU - PITANJA I ODGOVORI

Komentar  ljuba79 on 9/3/2016, 16:10

Imam pomalo iskustva sa jogom...Ima tome vec neko vreme, dok sam ziveo u inostranstvu, u sklopu jednog fitnes centra bili su i casovi joge. Na zapadu je to mnogo popularnije, ali vidim dolazi i kod nas...Postoje mnoge vrste joge, po intenzitetu fizicke aktivnosti, i nivou "duhovnosti"...Neki miksevi toga koliko sam shvatio...Ovaj kurs, koji sam posecivao, je bio komercijalniji, ali interesantno je da se na kraju izgovarala neka molitva - taj indijac ucitelj je nesto mrmljao, a svi su ga imitirali - u zavisnosti od "staza" - neko tacnije, neko ne...Svi osim mene - koji sam tiho izgovarao Oce nas Laughing Tada jos bas nisam bio svestan ko je Otac, ali bar nisam bio "kud svi turci tu i mali Mujo"...
    Sada sam misljenja da je to vrlo zloupotrebljeno, i obicno ovi novopeceni vegani, moderni hipici, svi nesto jogiraju, meditiraju...Ali, joga kao fizicka aktivnost je zaista posebna...Cak i danas kada hocu da isteglim krsta, ili kicmu, posle nekog fizickog rada, ili treninga, ja se izgibam tako, kratko...Zaista pamtim neke stavove odande - gde ti se pokrenu, ili istegle neki misici, kosti, koje nisi ni svestan da ih imas...Oznojis se samo od postavljanja u te stavove...Mnogi Japanci, u pauzama radnog vremena, tako povrate koncentraciju..Opet, mislim da je tesko povuci liniju - gde treba biti realan da je to samo fizicko razgibavanje, pogotovo ovim zapadnim pomodarcima, koji misle odmah da su na Tibetu, i pale mirisne stapice...
    Pretpostavljam da je to neka istocnjacka kultura, fizicka disciplina, vezba, ali vec davno zloupotrebljena od necastivog...

Zdravko Vučinić

Broj komentara : 497
    Registration date : 2013-10-03

Komentar  Zdravko Vučinić on 9/3/2016, 20:23

Za više detalja o jogi i iskustvima:

http://www.religija.me/?page_id=145

Jovana

Broj komentara : 162
    Registration date : 2015-08-30

Komentar  Jovana on 10/3/2016, 00:41

Hvala vam svima na odgovorima.  Nadam se da ce biti od koristi u odredjenim prilikama. Meni su svakako koristili Smile

MarioD

Broj komentara : 2
    Registration date : 2017-04-27

Komentar  MarioD on 15/6/2017, 22:21

Moze li se izlijeciti addissonova bolest?

Sergej 92

Broj komentara : 155
    Registration date : 2017-07-22

Komentar  Sergej 92 on 2/9/2017, 10:36

Jovana (citat):Imam pitanje duhovno-zdravstvenog tipa. Dvije zenske osobe iz moje rodbine praktikuju jogu. E sad, one to cine cisto iz medicinskih razloga (i jedna i druga imaju problema sa kicmom), s obzirom da nijesam upucena sta joga obuhvata u zdravstvenom smislu (u duhovnom znam) a izucavam pomalo, ako bih bila u prilici, sta bi mogla savjetovati ove dvije osobe po tom pitanju ? Jer vecina ljudi ce reci, ma kakvi ja to samo zbog zdravlja, zar bih se ja zakacio/la za nekog Boga ko nije hriscanski (a to uglavnom govore neobraceni ljudi itd...).

To je mit , jer joga čak ni za tijelo nije zdrava , tijelo se savija u neprirodne položaje i to nije zdravo . Joga je kao dizanje velikih tegova za mišiće , pretjerivanje i nije zdravo . Čovjeku je potreban Original Sporta , naime sve što je dobro ima svoj original i početak u Bogu , a onda kasnije Đavo i pali čovjek to iskvare i naprave surogat od toga . Bog je dao čovjeku pamet i slobodu da netreba da ide po klubovima , da plaća masne pare niti da sluša naredbe trenera , za nešto tako jednostavno kao tjelovježba . Čovjek može da trči , da pliva , skače i da sve to radi u nekom parku sa svojom djecom i sl. Joga je pogubna poganska propaganda . Ona ima i neke sitne koristi , kao što i svaki i najgori sportovi i droge imaju i koristi . Duhan je dobar za parkinsonovu bolest , alkohol isto , ali što to znači da je duhan dobar i koristan ? Ili to znači da moramo sagledati stvar kompletno i odbaciti ako nam više šteti nego koristi . Ako se netko želi istezati , to već svatko zna , pa u osnovnoj školi smo to na tjelesnom odgoju naučili svi . Ako smo zaboravili lako ćemo pronaći osnovne vježbe opet . Učili smo već na tjelesnom odgoju u školi istezanje , ne samo to nego i sve druge korisne vježbe , dokazano korisne , netreba nam joga , sport , ako želimo biti zdravi . To iz škole je sve većinom dio Originala Sporta , a to je Bog odavno stvorio i dao čovjeku , da bilo gdje može pred Bogom da se razvija sa jednostavnim i zdravim vježbama , u prirodi i sl. Ljudi su danas pod udarom istočnjačke propagande i 99% ljudi je prihvatilo poganski sport , surogat sporta i to im je postala religija , ljudi se bude sa pomisli na utakmice , na kladionice i kako će pobjediti u malonogometnoj i sl. partiji i ispiti dva, tri piva poslije . Tako i joga za žene i pilates i ostalo , dok dreždi najgora vrsta glazbe , žene obučene potpuno ne-biblijski vježbaju stimulisane sa poganskom glazbom i pokretima koji su smišljeni ne samo da se vježba tijelo , nego da se čovjek uvuče u poganski , lažni sport i vježbanje . Bog čovjeka zove izvan toga , to je babilon i iz toga treba izaći . Danas ako nisi dio toga , ako nećeš da ideš na utakmice i sudjeluješ u tome svemu , a svako mjesto i država ima svoj poganski tradicionalni sport , natjecanje i velika si faca ako si uspješan u tome i ako odbijaš sudjelovati , onda nisi dio ekipe i gubiš podršku . Bog zove čovjeka da izađe i otrijezni se od tog babilonskog vina i vrati se na original , na izvore i da se napije žive vode i osjeti što znači život u punini . Ali samo rijetki su spremni odreći se 'dobrog društva i zabave ' i rijetki su nekonformisti po pogledu sporta , joge i bilo čega sličnog .

Joga je indijska vještina i Indija je u antici prednjačila u okultizmu na istoku , oni su dan danas majstori magije , idolatrije i gdje god je idolatrija , tu za posljedicu imate blud i siromaštvo , a ne napredak . Tvorac borilačkih vještina istoka - Bodidharma koji je utemeljio šaolin hram je bio indijac , a ne kinez i sl. što ljudi povezuju sa borilačkim vještinama . Tako i joga , ona je puno opasnija i izvornija poganska religija nego borilačke vještine . Izvor zla je najjači u zlu , joga je vrlo blizu samog izvora zla - misticizma meditacije i promjenjene svijesti . Joga označava spajanje , 'to yoke' - spojiti se , spajanje sa božanstvima istoka , sa đavolima koji se kriju iza svih tih kipova po joga dvoranama , iza poganskih idola . Ja sam osobno prakticirao jogu preko godinu dana , ali nezavisno , sam sam experimentirao sa tim i mogu vam reći da me je žestoko unazadilo na duhovnom putu . Joga spojena sa new age glazbom i indijskom glazbom je bila katastrofa za duhovni razvoj , jer sam već bio u Bibliji i joga mi je nanijela veliku štetu i sramotu pred Bogom . Znam kako je teško izaći iz toga svega i bilo je potrebno mnogo vremena da se izvučem skroz iz meditacije , joge i pogotovo new age glazbe koja je vrlo ugodna i opuštajuća .

Sponsored content

Komentar  Sponsored content

Danas je 17/11/2017, 20:21